İktidara Var Mısın

PARTİNİ KURUP BAŞA GELMEYE VARMISIN ?


  Ermeni meselesi, Kıbrıs sorunu, Sözde kürt sorunu, Ab süreci Büyük Türk-İslam paktı meselerine partimizin bakışı

  Paylaş
  avatar
  dminselo
  Parti Üyesi
  Parti Üyesi

  Mesaj Sayısı : 66
  Puanlar : 124
  Saygınlık : 10
  Kayıt tarihi : 06/08/09

  default Ermeni meselesi, Kıbrıs sorunu, Sözde kürt sorunu, Ab süreci Büyük Türk-İslam paktı meselerine partimizin bakışı

  Mesaj tarafından dminselo Bir Cuma Ağus. 07, 2009 6:26 am

  Ermeni meselesi:
  Ermenistanın müzakereler için öncelikle Sözde soykırım iddaarından vaz geçmesi ve bu asılsız iddalar için Türk milletinden özür dileyip manevi tazminat ödemeleri gerekmektedir.
  Azerbaycanın işgal edilan Karabağ toprağından çekilmeleri bu işgal yüzünden gerçekleşen zararları ödemeleri ve savaş tazminatı ödemeleri gerekmektedir.
  Ancak bu şartlar gerçekleştirildikten sonra onlarla sınır kapılarının açılması için müzakerelere başlanacaktır.

  Kıbrıs Sorunu:
  KKTC nin öncelikle Tüm BM üyelerince bir an önce tanınması gerekmektedir.
  Yunanistanın hiç bir ege adasında asker bulundurmaması gerekmektedir.
  Türk kara sularını ihlal etmemeli ve bu sınırlar tekrar gözden geçirilmelidir.Bu şartlar sağlandıktan sonra adil bir düzen için müzakereler gerçekleştirilebilir.

  Sözde Kürt sorunu:
  Dış güçlerce bölgedeki halkı ayrıştırma çabaları sonuçu yapay bir sorun ortaya çıkarılmak istenmektedir. Türkiyenin böyle bir sorunu bulunmamaktadır. Bir sounu varsada bunu kendi iç dinamiklerle çözecektir. Bölgede ki en önemli sorun ekonomi ve eğitimdir bunların iyileştirilmesi sayesinde bir sorun olmadığıda kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

  AB süreci:
  AB ilk olarak Kıbrıs ve ERmeni meseleleri ile ilgili iç işlerimize karışmaktan vaz geçmelilidir. KKTC nin bağımsızlığını tanımalıdır.Ve 1970 lerde alınan kararlara sadık kalmalıdır.Bu şartlar sağlanmadıkça üyelik müzekereleri askıya alınmıştır.

  Büyük Türk İslam paktı:Bu paktın amacı tüm müslüman ve Türk devletlerini ekonomik siyasal askeri bir çatı altında toplamaktır.İktidar olduğumuz an bu çalışmalara acilen başlanacaktır.
  avatar
  Hacı
  Seçmen - Halk
  Seçmen - Halk

  Mesaj Sayısı : 12
  Puanlar : 14
  Saygınlık : -4
  Kayıt tarihi : 07/08/09

  default Geri: Ermeni meselesi, Kıbrıs sorunu, Sözde kürt sorunu, Ab süreci Büyük Türk-İslam paktı meselerine partimizin bakışı

  Mesaj tarafından Hacı Bir Cuma Ağus. 07, 2009 5:02 pm

  Türkiye kendi içinde enerji kaybına vesile olabilecek her türlü oluşumlardan sıyrılmadıkça Turan da veya başka ülküler de yalan olmaya mahkumdur.

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 2:12 pm