İktidara Var Mısın

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İktidara Var Mısın

PARTİNİ KURUP BAŞA GELMEYE VARMISIN ?

MİLLİYETÇİ TÜRKİYE PARTİSİ BİLDİRİMİ (MTP)

SultanHan
    SultanHan
    Seçmen - Halk
    Seçmen - Halk

Puanlar : 34
    Saygınlık : 0

MİLLİYETÇİ TÜRKİYE PARTİSİ BİLDİRİMİ (MTP) Empty MİLLİYETÇİ TÜRKİYE PARTİSİ BİLDİRİMİ (MTP)

Mesaj tarafından SultanHan C.tesi Ağus. 08, 2009 7:41 am

-MİLLİYETÇİ TÜRKİYE PARTİSİ BASIN BİLDİRİMİ-

Öncelikle MTP partisinin içinde olduğum için çok mutluyum. Harika bir arkadaşlık birlikte ve dayanışma içindeyiz. Birisi olmayınca diğeri canla başla göreviyle mücadelesini kendi alanında sürdürüyor. Neyse partiye geçiyorum.

Evet bildirimizin nedeni Seçim. Bu bildirim neden? niye ? ve kimlere hitaben? yapılmış. Dikkatle okuyarak dinlerseniz sevinirim. Partimizin anlayışı düşüncesel bakımından halkların bizle ortak bir aynı alanda ve aynı fikirlerle buluşmasını sağlamak. Bunda da devreye Türkçü-Turancı çizgide olup Milliyetçiliği esas almak oluyor. Tabi içinde Kemalizm Laik var. Yani bir çok kesimi hitabe edicek onlara uyan çizgilere sahip olduğumuzu düşünüyorum. Milletimize daha iyi bir hizmet sunabilmek için partimiz olarak tüm düşünce kavramalarımızı gerekirse zorlayacaz. Ama onları mutlu etmek bu saatten sonra görevimiz olucaktır. Bazı zamanlar iyi değil bazı zamanlar harika geçebilir bir ülkenin durumu ancak o zaman iyi ve kötü durumlarımızda o zamanlarda birlik beraberlik dayanışma gelicektir diye düşünüyorum. Ve bunu görmemi sağlayacak olması güzel bir haber Smile

Geçelim gündelik sorunlara karşı net tavırlarımız.. Bunlar belli ama bir daha açıklamak gerekirse şöyle;

1- AB konusu ; AB ile Türkiye uzun yıllara dayanan can sıkıcı boş lafların döndüğü bir köprülü oyundur. Biz partimizce AB hiç bir şekilde ne kültürel,ne yaşam biçimi,ne sosyal hayat bakımından Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne uygun bir birlik değildir.AB ile kesinlikle hiç bir yeni süreç yapılmamalı olanlar da tek taraflı reddedilmelidir.Hristiyan birliğinin içinde sürünmek yerine bizim kardeşlerimiz ve soydaşlarımız olan Türkiye Cumhuriyetleri'yle oluşturulacak bir Turan birğili kurulmalıdır... Daha başka bu tür fikirlerde olumlu düşündüğümüz fikirlerimiz var. Ama bunlar net fikirlerimiz...

2- Karabağ Sorunu ; Partimizde bu sorun hep konuşulduğunda ağzımızdan çıkan Ermenistan yada Ermeni kelimesini duyduklarımızda o analarımızın soydaşlarımızın bizim insanlarımızın ne acılar çektikleri akıllarımızdaki hafızalara bellek işleyip görürken, çok sert tepkili ve her zaman geçerli taaki bir noktaya kadar protestomuz sürecektir. Ermenistanın Dağlık Karabağdan çekilmesi ve zarar görmüş insanlara tazminat ödemesine, Karabağ sorunu bizim açımızdan bir şekilde çözümlenebilir ;Ermenistan'ın karabağ'ı terketmesiyle...Eğer Karabağ verilmiyorsa silah gücüyle alınmalı ve kardeşimiz Azerbaycan'a teslim edilmelidir.Bir nokta daha vardır ; o da Karabağ'ın tarafsız bölge ilan edilmesi ve BM güçlerinin koruması altında bulunmasıdır.Parti olarak ilk çözüm tek tercihimizdir.Çünkü Karabağ Azerbaycan toprağıdır!!

3- Yunanistan ve Kıbrıs, Batı Trakya Türkleri Sorunu ; Bu konudaki taviz ve tutumlarımız belli, amaç belli ; Adada Çözüm uzlaşı yani BARIŞ
    Yunanistan geçmişte yaptığı kalleşliklere geçen gün yenisi eklemişti...Ben Yunanistanın artık avrupanın yalnız adamı olduğuna inanıyorum...Ve bir an önce kafasına basılıp yunanistandan adalarımızı,trakya tarafındaki topraklarımızı geri almamız gerekir...

4- Sözde Kürt Sorunu ; Ülkenin kürt sorunu diye bir sorunu yoktur ! Türkiyede bir sorunvarsa eğer Ankaradan sonra gelen tüm illerin genel sorunu olan ekonomi ve eğitim sorunu vardır. Bunu aşmak içinde kürtlere dil tv gibi ulus devlet yapısına aykırı işler yapılmamalıdır !

Yatırım ve eğitimden başka birşey gerekli değil !

Ve tabiki karşılıksız değil.. bölgedeki kürtlerin pkk ya yaptıkları destek kesilmeli pkk yok edilmeli ve savaş zamanı ülkeye alınan kürtler Kuzey Irağa geri gönderilmeli...

Kısacası Biz gelirsek bu konuyu en çok üzerinde duracağımızı bilginize sunarım.

5- Ekonomi ve İşsizlik ; Ekonomide bir türlü ilerleyemeyen bir Türkiyeyi doğal zenginlikleriyle kurtaracağız. Hammaddeleriyle, Petrolleriyle Dünya markası için çok çalışıcağız. İstihdam paketleri gençler için umut ışığı olucaktır. Ülkedeki işsizliği en az orana indirmek için seferber olucağız. Bunları savunucaz.

Halkımıza ve milletimize en iyisini yapmak için yarın bir şansınızı deneyin sadece... ÇÖZÜM adresi BELLİ MİLLİYETÇİ TÜRKİYE PARTİSİ ---MTP--- İnanıyorum bu seçimi biz alıcaz. Ele inat ! SmileWink

Sevgilerimle & Saygılarımla
    MTP Basın Sözcüsü 2.Başkan Vekili SultanHan

Forum Saati Ptsi Mayıs 13, 2024 3:32 am